پر درآمدترین مشاغل کاردانش

پردرآمدترین مشاغل کاردانش

شناخت پر درآمدترین مشاغل کاردانش به جوانان کمک خواهد کرد تا سریعتر مسیر توسعه فردی خود را شناسایی کنند و شانس بیشتری برای موفقیت تحصیلی و همچنین موفقیت‌های شغلی در زندگی‌شان را داشته باشند.

این روزها همه می‌دانند که مهم‌ترین سرمایه هر جوانی مهارت‌های او هست. این روزها مهارت یکی از مهم‌ترین و موثرترین دارایی است که جوانان هنگام استخدام شدن می‌توانند از آن استفاده کنند. یادگیری مهارت از سنین پایین ثمره بسیار قوی‌تری دارد.

اشتغال سریع با شناخت پر درآمدترین مشاغل کار دانش

جوانانی که از سن پایین‌تر در هنرستان‌ها و مراکز کار و دانش مشغول به تحصیل می‌شود نسبت به هم سن و سال‌های‌شان بسیار جلوتر هستند و تجربیات و دانش عملی بیشتری دارند. هنوز که هنوز است، تمامی افرادی که در مدارس کار و دانش تحصیل می‌کنند، نمی‌دانند پردرآمدترین مشاغل کاردانش مربوط به کدام رشته‌ها هستند.

در این مقاله پردرآمدترین مشاغلی که می‌توانید در کار و دانش در آن‌ها مشغول به تحصیل شوید را معرفی کرده‌ایم. با تحقیق راجع به بازار کار و شرایط شغلی رشته‌تان قبل از انتخاب آن، می‌توانید آینده‌ی شغلی‌تان را تا حد زیادی تضمین کنید.

اهمیت رشته های کاردانش در اشتغال به کار جوانان

بازارهای کار برای بیشتر رشته‌های دانشگاهی در این دوره تقریبا اشباع شده‌اند. از آنجایی که تعداد دانشگاه‌ها زیاد شده‌اند، فارغ تحصیلان این رشته‌ها نیز زیاد هستند و کار پیدا کردن پس از فارغ تحصیلی برایشان معضل می‌‌شود.

رشته‌های کاردانش از آنجایی که رشته‌های مهارتی هستند بازارکار بسیار بهتری دارند و کار پیدا کردن در این رشته‌ها بسیار ساده‌تر از سایر رشته‌ها است.

نقش درآمدزایی مشاغل کاردانش

مشاغل مهارتی درآمد خوبی دارند، از آنجایی که لازمه‌ی این مشاغل مهارت است و افرادی زیادی نیستند که ماهر باشند.

یکی دیگر از مزیت‌های مشاغل کاردانش این است که به سرمایه کمی نیاز دارند. یعنی حتی اگر شما بخواهید کسب و کار خودتان را داشته باشید و برای کسی کار نکنید،‌در این رشته‌ها می‌توانید موفقت شوید. برای شروع کسب و کارهایی که نیاز به مهارت دارند و در مدارس کاردانش تدریس می‌شوند، عموما به سرمایه کمی نیاز دارید.

انتخاب رشته مشاغل درآمدزا در کاردانش

انتخاب رشته دانش آموزان

انتخاب رشته تحصیلی تاثیر بسیار زیادی در شغل و میزان درآمد شما در سال‌های آینده می‌گذارد. با انتخاب هوشمندانه‌ رشته‌تان می‌توانید آینده‌ی شغلی‌تان را تضمین کنید. اما انتخاب هوشمندانه به چه انتخابی می‌گویند. هوشمندانه‌ترین انتخاب در هنگام تایین رشته دانش آموز در نظر گرفتن شرایط خود دانش آموز است. هنگام تعیین رشته تنها نباید به این دلیل که یک رشته جزو پردرآمدترین مشاغل کاردانش است آن را انتخاب کنید.

نسبت به علاقه‌ای که دانش آموز دارد باید رشته‌اش را انتخاب کند. ممکن است این جمله کمی شعاری به نظرتان بیاید‌،‌ اما هیچگاه نباید از معجزه‌هایی که علاقه در رشد و پیشرفت فرزندتان می‌تواند به وجود بیاورد، غافل شوید.

مورد بعدی که قبل از انتخاب کردن رشته‌تان باید در نظر بگیرید بازار کار است. برخی از رشته‌های تحصیلی نیز هستند که ممکن است امروزه بازارکار خوبی نداشته باشند، اما در آینده کاربردی و قوی می‌شوند. برای مطالعه بیشتر راجع به این مشاغل می‌تواند مقاله مشاغل کاربردی آینده را مطالعه کنید.

در برخی از رشته‌ها شما باید شرایط جسمی و فیزیکی دانش آموز را در نظر بگیرید. چراکه برخی از رشته‌های کار و دانش نیازمند ساعات طولانی ایستادن یا سایر کارهای فیزیکی است.

ما چندی از رشته‌های کار و دانش را به عنوان مثال به شما معرفی کرده‌ایم. با توجه به نیازهای بازار این رشته‌ها در آینده درآمد‌های خوبی را نصیب‌تان می‌کنند.

تعمیرات موبایل یکی از پردرآمدترین مشاغل کاردانش

ین روزها همه درگیر موبایل و دنیای مجازی هستند. با نجومی شدن قیمت موبایل‌ها افراد زیادی به جای خرید موبایل جدید ترجیح می‌دهند از خدمات تعمیرات موبایل استفاده کنند.

تعمیرات برد الکترونیکی

برد الکترونیک قطعه‌ای است که تقریبا در بیشتر وسایل الکترونیک به کار می‌رود. کوچک‌ترین اختلالی در این قطعه باعث بروز مشکل در عملکرد دستگاه‌های الکترونیک می‌شود. این قطعات بسیار ریز و حساس هستند به همین جهت برای تعمیر به افراد متخصص نیاز دارند. از آنجایی که تعمیر این قطعات بسیار حساس است، بازارکار تعمیر این قطعات هنوز اشباع نشده است.

تعمیرات وسایل الکترونیک آشپزخانه یکی از پردرآمدترین مشاغل کاردانش

نیروهای متخصصی که به صورت حرفه‌ای بتوانند وسایل آشپزخانه را تعمیر کنند زیاد نیستند. با یادگرفتن این حرفه می‌توانید هم به صورت آزادکار مشغول به فعالیت شوید و هم به استخدام شرکت های خدماتی در بیایید.

تعمیرکار برق خودرو

تعمیرات و برق کشی خودرو یکی از دیگر مشاغلی است که تقریبا به صورت دائمی برای آن کار هست. تعمیر کار برق خودرو شخصی است که تمامی اموری که در ماشین به برق ماشین مربوط می‌شوند را تعمیر می‌کند. به عنوان مثال کولر خودرو یا استارت و … همگی ممکن است به علت قطع شدن از منبع برق خودرو کار نکند. یا ممکن است اصل برق خودرو کار نکند و نیازمند تعمیر باشد.

این موارد تنها چهار مورد از موقعیت‌های بسیار زیادی هستند که بازارهای کار خوبی دارند و هنوز اشباع نشده‌اند.

نیازسنجی بازارکار و انتخاب رشته در دانش آموزان کاردانش

عدم توجه دانش آموزان و خانوادهایشان به بازارکار در هنگام انتخاب رشته یکی از بزرگترین عوامل بیکاری در بین فارغ تحصیلان است. اگر بتوانید به درستی نیازسنجی بازارکار را قبل از انتخاب رشته‌تان انجام دهید یا از مشاوره افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید، می‌توانید تا حدودی از آینده‌ی شغلی که در انتظارتان است اطمینان داشته باشید.

نقش خود اشتغالی در درآمدزایی رشته های کاردانش

یکی از مهم‌ترین مزایایی بسیاری از رشته‌های کارودانش خود اشتغالی آن‌هاست. شما در بیشتر این رشته‌ها می‌توانید خودتان به تنهایی مشغول به کار شوید و نیازی نیست حتما به استخدام محلی در بیایید. به اصطلاح می‌توانید آقای خودتان باشید و استادکار شوید.

بسیاری از این رشته‌ها که جز پردرآمدترین مشاغل کاردانش نیز هستند، امکان فعالیت به صورت آزادکار را به شما می‌دهند. شما می‌توایند با پیدا کردن مشتری‌های خاص خودتان فعالیت داشته باشید و شبکه ارتباطی‌تان را گسترش بدهید و مشتری‌های بیشتری پیدا کنید.

جمع بندی

مهارت آموزی در کاردانش مخصوصا برای پسرها می‌تواند انتخابی بسیار هوشمندانه باشد. زمانی که فرزند شما از همان ابتدا که مشغول به تحصیل است، خیالش از بابت شغل آینده‌اش راحت باشد با انگیزه بیشتر درس می‌خواند و مهارت می‌آموزد. یکی از مهم‌ترین عواملی که دلسردی را برای دانش آموزان به همراه می‌آورد، بدبین بودن و نا امید بودن به آینده‌ی شغلی‌شان است.

پس بهتر است از همان ابتدا به سراغ رشته‌های تحصیلی بروید که بازارکار اشباع شده ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *