طرح نگار ( نوین‌ترین گام‌های آموزشی روز )

  • از آنجایی که امروزه کامپیوتر همه‌ی جنبه‌‌های زندگی ما را تحت تأثیر شگرف خود قرار داده است و از اقتصاد گرفته تا فرهنگ و ارزش‌‌ها و آموزش و پرورش و خلاصه همه چیز تحت تأثیر آن متحول شده است، ضروری است که با تحول در سبک آموزش و ایجاد فضایی مجازی همانند مدرسه، بستر استفاده معقول‌تر از کامپیوتر و اینترنت را برای دانش‌آموزان فراهم کرده و  این درحالی است که کامپیوتر و اینترنت به خانه‌های ما راه پیدا کرده و روز به روز استفاده از بازی‌های کامپیوتری و تفریحی و گشت و گذار در فضاهای اینترنتیِ بیهوده افزایش می‌یابد. مدرسه مجازی با ایجاد امکان آموزش الکترونیکی از طریق کامپیوتر و اینترنت استفاده مناسب‌تری از این دو به دست می‌دهد و مسیر درستی را به دانش‌آموزان علاقه‌مند به فضاهای مجازی می‌دهد.
  • وجود مسائلی مانند هزینه کلاس‌های حضوری، هزینه رفت و آمد، وجود ترافیک و آلودگی و بسیاری از مشکلات معمول سبب افزایش محبوبیت آموزش‌های مجازی و گسترش این نوع آموزش شده است و امروزه با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و دسترسی حداکثر جامعه به تجهیزات رایانه‌ای ایجاد یه پایگاه آموزش‌های مجازی بر پایه اصول دقیق در کشور بسیار ضروری است.

  • در عصر حاضر که تکنولوژی ها به بهبود زندگی افراد کمک کرده اند و تمام جنبه های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده اند, پیشرفت روش های آموزشی برای ارتقای کیفیت مطالب ارائه شده به مخاطبین یک امر ضروری است.

  • اصلی ترین هدف آموزش های مجازی کاهش اتلاف زمان و یادگیری حداکثری است. همچنین این آموزش ها بدلیل همراه داشتن رسانه‌ها می‌توانند نیازها را به خوبی برطرف نمایند.

جامعه مشمول:آموزش و پرورش
ارائه دهنده:مشاوران مجمع، آسیه امین
تاریخ:اردیبهشت ۹۹