مهارت‌های ضروری تا سال 2025

مهارت های ضروری تا سال 2025

هر 5 سال مهارت‌های نیروی کار تغییر می‌کند و یک سوم این قابلیت‌ها را افراد موفق با آن‌ها آشنا می‌شوند. آشنایی این مهارت‌ها قبل از بازه زمانی 5 سال به شما کمک می‌کند که احتمال موفقیت در هر زمینه را افزایش دهید. با دانستن مهارت‌های ضروری تا سال 2025 می‌توانید از استراتژیک‌های بهتری در زمینه کسب و کارها استفاده کنید که باعث کسب درآمد بسیاری برای شما می‌شود.

با فهمیدن تمام این مهارت‌ها می‌توانید برای هر کاری در این بازه زمانی قدم بردارید و جز آدم‌های کار آفرین و موفق شوید. مجمع جهانی اقتصاد توسط تحقیقات فراوان مهارت‌هایی برای موفقیت را پیدا می‌کند. این مهارت‌ها باعث می‌شود که شغل‌های بسیار پیشرفته‌تری در آینده ایجاد شود.

بهترین مهارت‌های ضروری در سال 2025

مجمع جهانی اقتصاد مهارت‌های برتر را برای سال 2025 معرفی کرده است. این مهارت‌ها شامل موارد زیر است:

 • تفکر تحلیلی و نوآور
 • یادگیری مداوم و استراتژی‌های یادگیری
 • حل مسائل پیچیده
 • تفکر انتقادی
 • انعطاف‌پذیر و تحمل استرس
 • خلاقیت و ابتکار عمل
 • رهبری و نفوذ به اجتماع
 • استدلال
 • ایده پردازی و حل مسئله
 • هوش هیجانی (EI)
 • طراحی و برنامه نویسی

افرادی که صاحب کسب و کار هستند انتظار دارند که این مهارت‌ها را تمامی افراد یاد بگیرند. زمان یادگیری این مهارت‌ها حدود شش ماه طول می‌کشد. برخی از این مهارت‌ها را در پنج سال گذشته یاد گرفته‌اید و حال باید به بقیه موارد بیشتر توجه کنید. دورۀ بیماری کرونا کمک کرده است تا تحمل استرس و انعطاف پذیری برخی افراد بیشتر شود. برای پیشرفت در برخی از مهارت‌ها باید طبق یک برنامه ریزی مناسب آن‌ها را یاد بگیرید.

مهارت‌های ضروری تا سال 2025 را باید یاد گرفت، چون کمک می‌کند در شغل‌های بهتری تا سال 2025 استخدام شوید. امروزه فناوری‌های جدید بسیار رشد کرده است و سرعت پذیرش آن‌ها همچنان بالا می‌رود. همچنین از ربات‌ها و هوش مصنوعی بسیار استفاده می‌شود. تا سال 2025 این امکان وجود دارد که کار انسان و ربات یکی شود و از تکنولوژی در پیشرفت کارها استفاده شود.

در آینده ممکن است از پیشرفته‌ترین ابزارهای دیجیتالی در زمینه‌های مختلفی استفاده شود. آمار و ارقامی که سازمان جهانی اقتصاد به دست آورده است نشان می‌دهد که بیشتر متخصصان فناوری اطلاعات باید مهارت‌های جدید را آموزش ببینند.

همچنین بخوانید: شرایط شرکت‌های بزرگ جهان برای استخدام

مهارت‌های ضروری تا سال 2025 در انواع شغل‌های مدیریتی

امکان حذف شدن بعضی از کارها در آینده بسیار زیاد بوده و این مشاغل کاربرد مفیدی را در جامعه ندارند. پر طرفدارترین مهارت‌های امسال شامل: امنیت سایبری، پردازش‌های ابری، فناوری‌های وایرلس و شبکه سازی، توسعه علم برنامه نویسی، هوش مصنوعی، مدیرت بر پروژه‌ها و رشد ذهنیت است. در ادامه به این مهارت‌ها می‌پردازیم.

امنیت سایبری

از سال‌های گذشته مهارت امنیت سایبری در صدر فهرست‌ها بوده است. امروزه دنیای مجازی اهمیت بسیاری دارد و باید از حملات سایبری جلوگیری کرد. هکرها برای به دست آوردن اطلاعات مهم از روش‌های بسیاری استفاده می‌کنند و با بالا بردن امنیت سایبری دست این سود جویان را می‌توانید کوتاه کنید. کمبود نیروهای متخصص برای بالا بردن امنیت و نقص در زیر ساخت‌ها امنیت سایبری را پایین میاورد و هکرها حملات بسیاری را انجام می‌دهند. متخصصان امنیت سایبری بازار خوبی را دارند و این تخصص متقاضیان بسیاری را دارند.

پردازش ابری

امروزه مهارت‌های ابری بسیار پر طرفدار بوده و سرویس‌های بسیاری این قابلیت را برای کاربران ارائه می‌دهند. زیر ساخت‌های بسیاری مانند AWS، Microsoft Azure، Google Cloud، Oracle Cloud از مهارت‌های ابری استفاده می‌کنند. با یاد گیری این مهارت می‌توانید به راحتی شغل پیدا کنید و متخصصان پردازش ابری بازار کاری خوبی را دارند.

فناوری های وایرلس و شبکه سازی

استفاده از تکنولوژی وایرلس

راه اندازی شبکه وایرلس به شما کمک می‌کند تا ارتباط به صورت بی سیم انجام دهید و داده‌ها را به راحتی و بدون نیاز به سیم منتقل کنید. امروزه از این مهارت در تمامی زمینه‌ها استفاده می‌شود و پیاده سازی این شبکه بسیار راحت است. این نوع شبکه از امواج الکترومغناطیسی برای برقرار کردن با دیگر دستگاه استفاده می‌کند که سرعت آن‌ها بسیار بالا است.

یک مقاله کاربردی: برای اشتغال به سراغ مهارت‌آموزی برویم یا تحصیلات دانشگاهی؟

مهارت‌های ضروری برای شغل‌های پرمتقاضی تا سال 2025

با یادگیری این مهارت‌های ضروری تا سال 2025 شغل‌های بسیاری به وجود می‌آید و این شغل‌ها تقاضای زیادی را از سوی مؤسسات و شرکت‌ها دارند و از درآمد بسیار بالایی برخوردار هستند. این شغل‌ها شامل:

تحلیلگر داده

این شغل نیاز به دانش عمومی دارد. تحلیلگر داده در زمینه‌های مختلفی مانند: نرم‌افزارها، هوش مصنوعی، طراحی وب، برنامه نویسی و… تخصص دارد. تحلیل گر داده وظیفه دارد که اطلاعات مورد نظر را در یک کسب و کار جم آوری کند و با ساماندهی کردن نتیجه گیری خروجی کار خود را ارائه می‌دهند.

هوش مصنوعی

اهمیت هوش مصنوعی در مهارت‌های ضروری تا سال 2025

هوش مصنوعی در سال‌های گذشته تغییرات زیادی را به وجود آورده بوده و در زمینه‌های مختلفی استفاده می‌شود. متقاضیان استخدام آن بسیار زیاد است و همچنین هر کسب و کاری در آینده نیاز به چند متخصص هوش مصنوعی دارد.

بازاریابی دیجیتال

بازاریابان دیجیتال

بازاریابان دیجیتال افرادی هستند که شرایط شغلی بسیاری خوبی را حتی در زمان حال و آینده دارند. بازار فروش آنلاین در کشورهای مختلفی رشد نکرده است که خود برای این شغل متقاضیان بسیاری را ایجاد می‌کند. این افراد تخصص کامل در بازار یابی آنلاین دارند. این متخصصان به سئوهای سایت‌ها تسلط کامل دارند و حتی می‌توانند تولید محتوا را در هر زمینه انجام دهند. با سابقه کاری عالی می‌توانید خدمات بازاریابی دیجیتالی را به صورت حرفه‌ای انجام دهید.

اینترنت اشیا

امروزه خانه‌های هوشمند انقلاب بزرگی در دنیا ایجاد کرده‌اند. خانه‌هایی وجود دارند که از علم اینترنت اشیا استفاده می‌کنند. اینترنت اشیا بسیار مبحث بزرگی است و فرصت شغلی آن برای متخصصان این حوزه بسیار عالی بوده و از درآمد بسیار بالایی برخوردار هستند.

اهمیت یادگیری مهارت‌های ضروری تا سال 2025

یادگیری این مهارت‌ها، مشاغل بسیاری را ایجاد می‌کند. مهارت‌های ضروری تا سال 2025 باعث می‌شود تا تقاضای شغلی برای افراد متخصص شود. هر پنج سال این مهارت‌ها تغییر و اضافه شده و با یادگیری آن‌ها از موفقیت بسیاری در کسب و کار و فناوری روز دنیا برخوردار شوید. این مهارت‌ها تخصص‌های ارزشمندی را در آینده ایجاد می‌کند و باعث پیشرفته‌تر شدن شغل‌ها در آینده خواهد بود.

بیشتر بدانیم: وقف مهارت‌آموزی چیست و چگونه می‌توان آن را اجرا کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *